Doprovodné akce

Koncerty

Těšte se na Tata Bojs a Vojtu Dyka s B-Side Bandem, klubové kapely a párty v klubu Mír a klavírní recitál Ivo Kahánka na Redutě.

Pátek 28. 07. / 21:00
Klub Mír

Děsně fajn,
Sbor břežanských kastrátů

Opavská skupina Děsně fajn předvede, jak se dá nezvládnout dobrá filmová písnička, pokazit skvěle napsaný dialog nebo proměnit současnou hořko-sladkou komedii v historické kostýmní drama.

Sbor břežanských kastrátů neboli SBK bývá nejčastěji označován za „recitační a hudební soubor“. Pokud k recitujícímu a zpívajícímu jádru sboru přičteme i hudební doprovod, jde momentálně o třináct zpravidla vousatých mužů neurčitého, korektně řečeno snad středního věku.

100 Kč veřejnost,
50 Kč s akreditací

Sobota 29. 07. / 20:00
Masarykovo náměstí

Vojtěch Dyk a B-Side Band

Zpěvák Vojtěch Dyk a kapela B-Side Band s bandleaderem Josefem Buchtou se po roční přestávce vrátili na koncertní podia a na Letní filmovou školu zavítají v rámci turné. Představí tu nový repertoár, tvořený především autorskými skladbami, ale i největšími světovými hity v novém aranžmá. Čeká vás i nový stage design evokující návštěvu oblíbeného baru i s barmanem míchajícím koktejly přímo během show. Koncert vám přinášíme díky podpoře našeho hlavního partnera innogy.

Zdarma pro veřejnost
i akreditované.

Neděle 30. 07. / 21:00
Klub Mír

Radio Wave Live Session:
Orient, Tomáš Palucha

Temný synthpop, postrockové nálady i nekompromisnost black metalu se potkávají v hudbě pražského elektronického tria Orient. Atmosférické beaty a samply hrané na elektronické pady se prolínají s živou kytarou a na scénu ovládanou snovými náladami vrací syrovost a agresi.

Proti proudu lze nejlépe postupovat soustředěně, pomalu – a s oporou pevného dna starého stovky tisíc let. Pouze tak narazí odvážný hledač – třebaže po pás ve vodě – na tóny a melodie, které zůstaly otisknuty v reliéfech času od jeho počátků, aniž by se kdokoliv namáhal měřit jejich význam či „velikost.“ Nezměřitelné totiž odpočívá skrytě a hluboko. Duo Tomáš Palucha nastoupilo na nelehkou pouť plnou askeze: tam, kde ostatní s gustem hulákají do širého světa jistě důležitou zprávu o své existenci, nabízí Tomáš Palucha zprávu o existenci jako takové.

Zdarma pro veřejnost
i akreditované.

Pondělí 31. 07. / 21:00
Klub Mír

Beps'n'Johnnies,
Acute Dose

Kapela Beps’n’Johnnies, jejímuž vzniku předcházelo jedno náhodné setkání v baru, funguje na české scéně od konce roku 2015. Na zvuk kapely má vliv psychedelická hudba šedesátých a sedmdesátých let, garage rock a post-rock.

Mladá brněnsko-šumperská formace Acute Dose vydala na konci loňského roku druhou řadovou desku jednoduše nazvanou II. Oproti prvnímu albu se kytarová kapela na novince pustila do popovějších sfér plných vokálů a soustředěnějších kompozic, ale zároveň si zachovala svůj neuhlazený zvuk. Nestylizuje se v současných trendech a filtruje spíše zvukové zážitky nezávisle na žánru.

100 Kč veřejnost,
50 Kč s akreditací

Pondělí 31. 07. / 21:00
Reduta

Ivo Kahánek:
Klavírní recitál

Po loňském premiérovém výletu do světa klasické hudby se letos divákům na Letní filmové škole představí jeden z nejlepších českých klavíristů Ivo Kahánek. Zazní Sonáta c moll op. 13 „Patetická“ Ludwiga van Beethovena, cyklus Leoše Janáčka V mlhách a čtyři scherza Fryderyka Chopina.

250 Kč veřejnost,
150 Kč s akreditací

Úterý 01. 08. / 21:00
Klub Mír

±0,
Role

Drásavě se valící, sychravé kytarové riffy, zahalené v přízemních nepropustných inverzích a posmutnělý rezignovaný hlas schovaný pod příkrovy post-punkových chmur. Jediná skotská kytarovka u nás. Navíc s čerstvou debutovou deskou.

Role jsou nevídaně srozumitelná a ryze česká poetika v čele absolutně neprůstřelného současného zvuku. Ušpiněný kytarový indie pop se špetkou shoegaze oparu a „ledovcové“ texty s minimem slov a maximem skrytého, nedořečeného. Role vystrkují svoje indie papučky už od roku 2013, loni se definitivně prodrali do širšího povědomí albem Rána a čím dál vyhledávanějšími koncerty.

100 Kč veřejnost,
50 Kč s akreditací

Středa 02. 08. / 21:00
Klub Mír

India,
Himalayan Dalai Lama

Budějovická kapela India, kterou její zakladatel Tomáš Kopáček pojmenoval podle nápisu na zapalovači, směřuje k minimalistickému drilu, motorické rytmice, ohlíží se za pionýry německého krautrocku.

Elektronická hudba nemá hranice a Himalayan Dalai Lama jsou toho bezpochyby důkazem. Kryštof Matěj a David Novotný kombinují ve své tvorbě prvky chillwave, ambientu, triphopu i techna. Byli součástí uznávaného projektu Českého rozhlasu Audioport, zahráli si také po boku velkých jmen světové elektronické scény. Mají za sebou úspěšnou tour po střední Evropě, představili se také v Londýně nebo na největším tuzemském festivalu Colours of Ostrava.

100 Kč veřejnost,
50 Kč s akreditací

Čtvrtek 03. 08. / 21:00
Klub Mír

Dizzcock,
DJ Alyaz

Pražský producent Dizzcock se do většího povědomí veřejnosti se zapsal díky debutovému albu Elegy of Unsung Heroes, které získalo v minulém roce ocenění hudebních kritiků Vinyla v kategorii deska roku. Na novince Night Rider vychází jak z odkazu britské post-grimeové scény, tak i v pomalejších polohách ze slepé větve raného dubstepu.

Dj Alyaz je aktivní od roku 2003 a produkci se věnuje posledních několik let také pod pseudonymem Self. V roce 2015 založil vydavatelství Sapyens Records orientované na aktuální klubovou hudbu ve stylech jako bass music, grime, uk garage, juke a na kterém vydává hudbu jak tuzemským, tak i zahraničním jménům. Je také členem pražského uskupení Bigg Boss. DJ Alyaz vystoupí namísto plánovaného vystoupení Bonus & Mary C.

100 Kč veřejnost,
50 Kč s akreditací

Pátek 04. 08. / 21:00
Klub Mír

Radiojam - Acid Jazz Foundation,
Oldřich Janota

Kapela Radiojam vznikla v roce 1996, hraje směs blues, jazzu, rocku a etnické hudby. Na své si přijdou jak příznivci Jimiho Hendrixe, Cream, tak i moderního fusion.

Básník, hudebník, překladatel, vystudovaný žurnalista a v dobách totality noční hlídač a topič napsal první písně na sklonku 60. let. V první polovině 80. let se Janota stal jaksi mimoděk jedním z nejpopulárnějších písničkářů, ale věhlas jeho neprvoplánovým vizím nesvědčil. Opustil písničkovou formu a vrhl se na novátorské experimenty s přednatočenými pásky. Na přelomu 80. a 90. let se vrátil k akustickým nástrojům.. V posledních letech uzavírá kruh a hraje většinou sám s kytarou a křehkými, minimalismem ovlivněnými písněmi.

100 Kč veřejnost,
50 Kč s akreditací

Sobota 05. 08. / 20:00
Masarykovo náměstí

Tata Bojs

Bylo jen otázkou času, kdy se skupina Tata Bojs objeví na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Píseň Filmařská často otevírá jejich koncerty a nejspíš se tak stane i 5. srpna. V refrénu zpívá Milan Cais  „…mám pocit, že nežiji tak úplně ve své režii…“

My jsme si jisti, že tento koncert bude plně v jejich režii a že si přivezou i svou pověstnou koncertní energii, se kterou odehrají největší hitovky napříč všemi deskami.

Zdarma pro veřejnost
i akreditované.