Doprovodné akce

Divadla

Divadelní program nabídne devět představení během devíti dnů.

Pátek 28. 07. / 20:00
Divadelní stan

Simona Babčáková a kol.:
NO A!

Improvizační skupina NO A! vznikla jako výsledek experimentů v Laboratoři Simony Babčákové. Inscenace jsou volnou improvizací a vznikají až přímo před diváky. Kombinace herecké a hudební improvizace vyváří spolu s kostýmy a světly dojem klasického činoherního představení, ale bez cenzury a s nekorektním humorem. Divadelní improvizace je umělecký tvar natolik citlivý, že do hry vstupují i nálady a pocity diváků, a výsledek se tak stává opravdu společným dílem. Dětem a mládeži do 15 let nepřístupno.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Sobota 29. 07. / 20:00
Divadelní stan

Divadlo NaHraně
Nick Payne: Paralelní vesmíry

Svěží, vtipná i dojemná, ale hlavně chytře napsaná romance z pera britského autora Nicka Payna. Kosmoložka Marianne a včelař Roland na pozoruhodné vesmírné cestě vlastními přešlapy v duchu fyzikální teorie, podle níž je svět, ve kterém žijeme, jen jedním z mnoha. Odkud kam ve vztahu míříme a kdy a jak měníme směr? Nakolik mohou některá naše rozhodnutí ovlivnit budoucí vývoj událostí? Barbora Vyskočilová a Ondřej Novák v nejnovější inscenaci pražského Divadla NaHraně v režii Šimona Dominika.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Neděle 30. 07. / 20:00
Divadelní stan

Divadelní spolek Masopust
Lidový kousek

Autorský projekt tří herců – Ivany Uhlířové, Michala Kerna a Miloslava Königa – ve spolupráci s pražskou divadelní společností Masopust. Pásmo, kabaret, cokoli chcete. Účinkující tematizují sami sebe jako herce i jako osobnosti a publikum se u toho výborně baví.

Otevřená partitura pro tři. Volksstück. Secvičená věc. Voiceband. Není to představení, není to koncert, není to televarieté. Jde o to, aby bylo jasno: NEMRKAT/ NEMRAČIT/ NESMRKAT/ NESVAČIT/ NEKAŠLAT/ NEKROUTIT/ NEKRČIT/ NERMOUTIT.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Pondělí 31. 07. / 20:00
Divadelní stan

Filip Teller a Pavol Seriš
Čecháčci a Čoboláci

Filip Teller a Pavol Seriš, dva představitelé mladé generace autorského komediálního divadla, spojují síly a hlavy do společného díla. „Čecháčci a Čoboláci“ je na pomezí stand-up comedy a divadla a využívá charakteristické prostředky obou protagonistů: slovní i pohybovou komiku, tanec, zpěv či improvizaci. Autobiografické výpovědi se zde střetávají s etudami, které reflektují natolik všudypřítomné téma, jako jsou vztahy Čechů a Slováků.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Úterý 01. 08. / 20:00
Divadelní stan

Divadlo Toymachine
Faust

Stará truchlohra českých kočovných loutkářů. Faust chtěl vědět a poznat tolik, že byl ochoten pro to obětovat nejen svůj život, ale i život po smrti. Upsal se Mefistovi a jeho duše by měla skončit v pekle. O tom, jak lehké je sejít z cesty a obzvlášť těžké poznat ďábla, když je často zabalen v rouše beránčím. A jak ještě složitější je opustit svůj sen. Sen být lepším člověkem. Loutkové divadlo Toymachine odkrývá s originalitou sobě vlastní nové věci ve starém a stále aktuálním Faustově příběhu.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Středa 02. 08. / 20:00
Divadelní stan

Geisslers Hofcomoedianten
Láska ke třem pomerančům

Osvěžující vizuálně-groteskní divadelní koktejl o šíleně smutném princi a jeho neutuchající lásce ke třem pomerančům. Pohyb, hudba, zpěv, fantastický pohádkový příběh na motivy italské lidové pohádky, dávka groteskního humoru, překvapivá kouzla a hlavně plno čerstvých vitamínů! Podle prvního úplného českého překladu zápisu scénáře reformátora komedie dell´arte Carla Gozziho z roku 1761. Podívaná pro celou rodinu od Geisslerů, divadelního spolku, který přináší neotřelé interpretace barokních textů.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Čtvrtek 03. 08. / 20:00
Divadelní stan

Cink Cink Cirk
Dukto

Dukto znamená v esperantu vedení, potrubí. V představení mladé novocirkusové skupiny Cink Cink Cirk funguje potrubí jako prvek spojující kultury, způsoby vnímání světa i různé metody, formy a techniky autorské tvorby. Skrze hlavní materiál, kterým jsou průhledné zahradní hadice, dávají performeři vzniknout novým možnostem propojení, ať už se jedná o propojení fyzické nebo metafyzické, konkrétní nebo abstraktní. Hravé představení o komunikaci je oslavou různorodosti v kultuře i v životě.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Pátek 04. 08. / 20:00
Divadelní stan

Divadlo Spektákl
Fraška o Dušanově duši

Výchozím zdrojem byla pro inscenátory česká středověká fraška. Díky studiu starých a dávno zapomenutých textů nasbírali tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní. Hlavním scénickým prvkem je pravý vesnický žebřiňák. Tanec. Muzika. Letní noc. Vůně trávy a v uších cikády. Dušan se vydává na svém žebřiňáku na cestu za láskou.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Sobota 05. 08. / 20:00
Divadelní stan

Divadlo Letí
Falk Richter: Small Town Boy

„Když se cejtíš na hovno, pusť si youtube.“

Divadelní youtube party na pomezí koncertu, intimní zpovědi, manifestu, kýčovité romance a politické satiry, plná popkulturních odkazů, nekompromisně střílí do vlastních řad. Jak se nám žije ve svobodném světě? Je homosexualita stále ještě stigmatem? Kdo je vlastně vyděděncem v naší společnosti? Inscenovaný koncert, během kterého uslyšíte hity vašeho mládí i naší současnosti. Provokativní hra německého dramatika Falka Richtera v podání pražského Divadla Letí.

200 Kč veřejnost,
100 Kč s akreditací

Najdete nás na Facebooku