icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Obchod Partneři Press Kontakt
MENU ▼

Koncerty na LFŠ 2016


Všechny koncerty probíhají na Kolejním nádvoří na Masarykově náměstí. Zlevněné vstupné pro akreditované je dostupné v akreditačním systému LFŠ v sekci Zboží. Vstupné pro veřejnost je v prodeji v Městském informačním centru od 1. července 2016.

Přehled koncertů


Pátek 22. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


17. CZ & SK Hello Jazz Weekend:
Sisa Fehérová a Fehero Rocher, Boris Urbánek a TUTU, Ondřej Ruml a Matěj Benko Quintet, Ruben Fox Quartet

Ondřej Ruml

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Zahajovací koncert 42. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště a 17. ročníku CZ & SK Hello Jazz Weekend.

Sisa Fehérová a Fehero Rocher (SK)
Quintet zpěvačky Sisy Fehérové je uskupení oscilující mezi jazzem, blues a alternativou. Představuje autorské skladby a nápadité aranžmá jazzových i nejjazzovějších kompozic. 

Boris Urbánek a TUTU (CZ)
Ostravský jazzový guru, skvělý interpret, ale i neúnavný pořadatel jazzového dění v Ostravě přiveze na letošní jazzový weekend na Slovácko jednu ze svých flexibilních hudebních formací. První zmínka o kapele TUTU, kterou založil, je stará téměř dvacet let. Za tu dobu se v ní vystřídala řada zvučných jmen.

Ondřej Ruml a Matěj Benko Quintet (CZ)
Ondřej Ruml je všestranný muzikant a zpěvák. Po absolvování Konzervatoře Jaroslava Ježka vystupoval převážně v pražských klubech s různými jazzovými formacemi. Do širšího povědomí se dostal úspěšnou účastí v pěvecké soutěži X - FACTOR. Na jazzovém weekendu vystoupí s kapelou Matěj Benko Quintet, která patří k předním tělesům současné jazzové scény.

Ruben Fox Quartet (UK)
Domovskou scénou kvarteta Rubena Foxe je londýnský hudební klub POW v Brixtonu. Kapelu ale najdete na mnohých festivalech a akcích po celém Londýně a Británii. V Česku jde o premiérové turné - výborná rytmika, citlivá kytara a invenční a spolehlivý leader na saxofon ukončí zahajovací koncert festivalu v Uh. Hradišti.

Sobota 23. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Kittchen
Plastic People of the Universe

Plastic People of the Universe

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Kittchen (19.30)
Kittchen vznikl jako anonymní jednočlenný projekt v roce 2011, když se na internetu objevila volně ke stažení první deska Menu. Mix kuchyňského industriálu a postapokalyptického folku si tehdy získal jak kritiku, tak rychle rostoucí posluchačskou základnu. I díky tomu začal vystupovat živě a v té chvíli se k němu přidal bubeník Tomáš Neuwerth. Druhou desku Radio (2013) už natočili Kittchen jako kapela (cena Anděl). Na třetí nahrávce, nazvané Kontakt, se Kittchen soustředili na tradičnější formy vyjádření - kytaru, basu, bicí. A tak to prozatím zůstává.

Plastic People of the Universe (20.30)
The Plastic People of the Universe (PPU) je pražská rocková kapela, která patřila mezi protagonisty československého undergroundu. V 70. a 80. letech se nedobrovolně ocitla v opozici proti komunistickému režimu a vzhledem ke svému nekonformnímu vystupování často zažívala perzekuce a také věznění. Skupina, kterou v září 1968 založil mladý baskytarista Milan „Mejla“ Hlavsa, prošla od té doby mnoha personálními obměnami, v jejím repertoáru ale stále zůstávají skladby Mejly Hlavsy a Joea Karafiáta, byť kapela zkouší i nový materiál, který by v budoucnu mohl být zaznamenaný na nové desce.

Neděle 24. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Houpací koně
Květy

Květy

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Houpací koně (19.30)
Houpací koně jsou kapela z Ústí nad Labem, která hraje od roku 1991, kdy v okouzlení hudbou The Cure, Pixies, Sonic Youth a Mudhoney začali věřit, že hrát nahlas je důležitější než si naladit kytaru. Postupně je kromě kraválu začaly zajímat i české texty, kterými od začátku říkají, že komu vášeň v srdci hárá, tomu není pomoci. Své debutové album vydali v roce 1995, v době, kdy týden co týden vymetali nejrůznější místa v Čechách i na Moravě a často hráli v Německu a Holandsku, pak ale přišlo několik hubených let, kdy kapela uvažovala o přejmenování na Houskový knedlík nebo Hospodářská krize. Nad vodou je držela láska k temným kytarám Afghan Whigs a písničkovému šarmu dEUS.

Květy (20.30)
Skupina Květy byla založena nejdříve v polovině 90. Lez na základní škole a pak znovu v roce 2000 Martinem E. Kyšperským. Základní oporou sestavy je bubeník a multiinstrumentalista Aleš Pilgr. Ačkoliv je skupina od začátku experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.

Pondělí 25. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Děti mezi reprákama
Vladimír Merta v triu s O. Fenclem, J. Hrubým a s kapelou Hromosvod

Trio Merta - Hrubý - Fencl a Hromosvod

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Děti mezi reprákama (19.30)
Děti mezi reprákama jsou nový kolaborativní projekt Dominika Zezuly (post-hudba), jehož cílem je spojit co nejvíc kreativních indie hlav dohromady podle hesla "Když můžou být featy v elektronice, můžou být i v kytarách”.

Vladimír Merta + Jan Hrubý + Ondřej Fencl a Hromosvod (20.30)
Veterán a základní kámen českého písničkářství Vladimír Merta a o polovinu mladší muzikanti z folk-rockového Hromosvodu pokračují ve společném koncertování, které započalo v únoru 2012. Vloni se do soukolí přidal i fenomenální houslista Jan Hrubý. Na úvod koncertu krátce zahraje skupina Hromosvod a její chytlavý folk-rock. Nejdelší střední část je věnována stěžejním písním Vladimíra Merty ze 70. a 80. let (Kocovina, Astrolog, Chtít chytit vítr, Harmonie, Vzdálené výstřely, Začouzené sklíčko, Kecy…), virtuózní kytaru a charakteristický zpěv protagonisty přitom na klavír doprovází třicátník Ondřej Fencl a kouzlení jednoho z nejosobitějších českých smyčcových mágů Jana Hrubého. Příležitostně se přidává i houslistka Hromosvodu Hana Vyšínská, čímž vzniká nevídané smyčcové dvojspřeží. V třetí části vystoupení spojují své síly trio a celá kapela, dojde jak na kapelní úpravy Mertových klasik (K pětadvaceti, Madonna Decibela, Sjezd upírů…), tak na stěžejní songy, které proslavily Jana Hrubého (Funebráci, Večernice…).

Úterý 26. 7. | 18.00 | Muzeum v přírodě Rochus Uh. Hradiště


Večer s baladou
Účinkují: Vlasta Grycová, Anička Přikrylová, Pavel Popelka, Jan Maděrič

Monikino Kino. Foto Stanislav Tryputen

VSTUPNÉ: 60 KČ (VEŘEJNOST), 40 KČ (AKREDITOVANÍ)

(VSTUPENKY V PRODEJI PŘÍMO NA MÍSTĚ)


Lidové balady jako písňové, příběhové skladby přitahují pozornost jak odborné tak laické veřejnosti již nejedno století a zájem o ně v podstatě neutuchá. Zajisté je tomu tak pro jejich poetický charakter i pro hodnoty etické, které jsou i v dnešní době aktuální. Zobrazují totiž člověka v celém rozsahu jeho člověčenství: jako bytost nadmíru krutou, schopnou zločinu, ale i milující, přinášející velké oběti. Základem balady je vždy příběh, ať už konstituovaný do rozměrné nadosobní epické polohy, či osobnější lyrické reflexe. A většinou je to příběh výjimečný, ponejvíce tragický. Převážně jde o dramata milostná, ale objevují se i příběhy z rodinného života, dále tematika zbojnická, vojenská, sociální, popisují se události historické, přesněji řečeno lidské osudy na jejich pozadí a nechybějí ani látky s náboženskými obsahy a látky fantastické.

V kraji pod Velkou Javořinou a Lopeníkem se balady uchovaly ve velkém tematickém zastoupení a zpívat vám je budou jejich důvěrní znalci.

Úterý 26. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Katarzia
Monikino Kino

Monikino Kino. Foto Stanislav Tryputen

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Katarzia (19:30)
Katarzia čili Katarína Kubošiová vystupuje s kytarou a své básně přenáší do hudby. Vypráví o problémech vztahů, zamýšlí se nad svým životem, vývojem i chybami, čímž reflektuje a tragikomicky pojmenovává problémy všech mladých. Je absolventkou scenáristiky a dramaturgie na VŠMU v Bratislavě. Se svým debutovým CD Generácia Y vzbudila velký ohlas u fanoušků i kritiky a získala dvě nominace Rádia_FM Radiohead_Awards 2014 v kategorii Objev roku a World Music. Na podzim vydává u Slnko records nové CD, které natočila mimo jiné společně s výbornými slovenskými muzikanty Martinem Valihorou a Markem Minárikem.

Monikino Kino (20:30)
Monikino Kino, to jsou filmařka, hudebnice a herečka Monika Midriaková a Petr Marek, člen kapely MIDI LIDI, filmař a herec
. Znají se pět let, písně spolu tvoří dva roky. Monika skládá většinu hudby, Petr píše texty v Moničině slovenštině, Monika hraje na klávesy, programuje a zpívá, Petr dělá totéž a navíc hraje na kytaru.
V září 2015 jim vyšlo debutové album Prázdniny.

Středa 27. 7. | 18.30 | Kolejní nádvoří


Ghost of You
Wild Tides

Wild Tides

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Ghost of You (18:30)
Ghost of You je mladá brněnská skupina, která se po dvou letech živého vystupování odhodlala k oficiálnímu vydání debutového alba Glacier and the City, která vznikla pod dohledem renomovaného producenta Ondřeje Ježka. Jejich hudba je průsečíkem křehké emoce a energie okamžiku.

Wild Tides (19:30)
Divoký Přílivy ze Žižkova jsou nechvalně známí pro svá živelná vystoupení plná krátkých, ale zásadních punkových hymen, nečekaně přeskakujících mezi rock ‘n’ rollovým zvukem v reverbu utopených padesátek a šedesátek, Bo Diddley beaty, 70s glam rockem a 80s post punkem, až po ozvěny devadesátkového post hardcore s nezaměnitelným „We Don’t Give a Fuck“ přístupem v dobré tradici Ramones a vokálem evokujícím opilého imitátora Elvise, který si ve sprše notuje Bowieho.

Středa 27. 7. | 21.00 | Kostel sv. Františka Xaverského


Jiří Bárta – violoncello

Jiří Bárta

VSTUPNÉ: 300 KČ (VEŘEJNOST), 200 KČ (AKREDITOVANÍ)


Žánrově odjinud a zároveň pro všechny, kteří touží i po jiné hudbě, zazní v kostele sv. Františka Xaverského dvě suity pro sólové violoncello Johanna Sebastiana Bacha a Sonáta pro sólové violoncello op. 8 Zoltána Kodályho v podání jednoho z nejlepších českých violoncellistů Jiřího Bárty.

Čtvrtek 28. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Holy Fanda & The Reverends
Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp

VSTUPNÉ: 350 KČ (VEŘEJNOST), 200 KČ (AKREDITOVANÍ)


Holy Fanda & the Reverends (CZ/US) (19.30)
Na půl cesty mezi Prahou a Amerikou, kostelem a hospodou. Kapela jejíž jádro tvoří kalifornský bubeník a banjista Nick Jennings a pražský multiinstrumentalista Fanda Holý zvěstuje svůj originální styl, který sami nazývají urban-hillbilly & hardcore-americana. Živé provedení desky Konec cesty obohacují frontman Trabandu Jarda Svoboda svým hlasem a šlapacím harmoniem a některý z trumpetistů.

Mňága a Žďorp (20.30)
Mňága a Žďorp (přesněji zakládající jádro skupiny) pochází z Valašského Meziříčí. Formovala se už od roku 1983 a její složení se často měnilo. Do povědomí se kapela dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední album„Made in China“ nahrála skupina v čele s Petrem Fialou po úspěšné crowdfundingové kampani v Číně.

Pátek 29. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Lucie Redlová & Garde
Musica Folklorica

Musica Folklorica

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Lucie Redlová & Garde (19.30)
Lucie Redlová začínala v roce 2001 s mandolínou ve folklor-beatové kapele Docuku, se kterou vydala dvě alba. Na sklonku roku 2009 vytvořila doprovodnou kapelu Garde, pořídila si elektrickou kytaru a od čistého folku se pootočila směrem k bigbítu. V roce 2013 spojila své síly s dalšími výraznými muzikantkami Beatou Bocek a Jitkou Šuranskou v projektu MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy a čas od času s nimi sdílí pódium při společných koncertech nabitých energií, vytříbenou dramaturgií a arzenálem nástrojů. Do Hradiště přijede v triu s doprovodnou kapelou Garde ve složení Ivan Trpík (baskytara, kytara) a Milan Kratochvíl (bicí, perkuse).

Musica Folklorica (20.30)
Musica Folklorica vznikla v roce 2001 z původně příležitostného tria Petr Pavlinec, Miroslav Kolacia a Martin Slovák, hrajícího převážné skladby určené pro cimbál s doprovodem. Sestavu postupně začali doplňovat další houslisté, violisté a hráči na dechové nástroje, vesměs muzikanti se zkušeností z jiných folklorních kapel. Repertoár Musiky tvoří především vlastní úpravy hudebních témat z moravskoslovenského pomezí a okrajově i skladby z oblasti Rumunska a Maďarska a autorská tvorba. V současnosti se hudební sestava ustálila na složení Miroslav Kolacia - housle, Lubomír Graffe - housle, Jaroslav Panák - housle, Tomáš Janoška - viola, Martin Slovák - kontrabas, Petr Pavlinec - cimbál.

Sobota 30. 7. | 20.00 | Kolejní nádvoří


Aneta Langerová
(Turné Na Radosti 2016 „Pod širou oblohou“)

Aneta Langerová

VSTUPNÉ: 400 KČ (VEŘEJNOST), 250 KČ (AKREDITOVANÍ)


Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria.

Album Na Radosti vyšlo na konci roku 2014. Aneta Langerová se spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem vydali pro inspiraci na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby Anděl 2014 proměnila všechny v andělské sošky. V roce 2015 získala cenu Anděl za videoklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík. Na turné Anetu doprovází kapela a smyčcové trio. Vedle písní z nového alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích.

Filmové listyPOŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘINovinky Program Denní program Přehled programových bloků Doprovodné akce Odborný / Industry program Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Akreditace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy hostů Fotogalerie Lekce filmu Press Press akreditace Ke stažení Ohlasy v médiích Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


© 2016 Asociace českých filmových klubů / Všechna práva vyhrazena / Realizace nextWEB / admin