icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Obchod Partneři Press Kontakt
MENU ▼

Akreditace spuštěna!

Již nyní se můžete akreditovat na LFŠ 2016 a získat levnější vstupenky. Více...

Emília Vášáryová

První dáma slovenského filmu hostem LFŠ. Více...

Roger Corman

Filmy krále braku vám nabídneme v rámci Půlnočních delikates. Více...

NOVINKY


Ealing Studios

Středa
25.5.2016

V rámci sekce Filmová čítanka představíme nejdéle fungující filmové ateliéry na světě Ealing Studios, které formovaly podobu britského filmu ve 40. a 50. letech.


 

Film a živou hudbu ovládne sci-fi

Úterý
24.5.2016

Letos budeme věnovat pozornost němým počátkům sci-fi a s živým hudebním doprovodem představíme nejen klasickou Langovu Metropolis, ale např. i Krásku z Marsu Jakova Protazanova, dánskou Cestu na Měsíc Holgera-Madsena, italského Mechanického muže Andrého Deeda či Paříž spí Reného Claira.


 

Visegrádský horizont s Polskou filmovou školou

Úterý
24.5.2016

Období, které pro Poláky znamená totéž, co pro nás nová vlna, je označováno jako Polská filmová škola. Jde o volné sdružení filmařů, kteří byli silně ovlivněni neorealismem a ve druhé polovině 50. let reflektovali události druhé světové války. Můžete se těšit na filmy Andrzeje Wajdy, Jerzyho Kawalerowicze či Andrzeje Munka.


 

Král braku Roger Corman

Sobota
21.5.2016

Sekce Půlnoční delikatesy se zaměří na tvorbu muže, který, byť nedosáhl nevyšších kritických poct, jako režisér a hlavně producent, ovlivnil poválečnou americkou kinematografii jako nikdo jiný. Rogeru Cormanovi bylo letos na jaře devadesát a my si připomeneme průřez jeho tvorbou od 50. do 80. let prostřednictvím snímků Jáma a kyvadlo, Útok krabích monster, Kýbl krve
a dalších. 

Hosté LFŠ: Ivan Passer

Středa
18.5.2016


Pravidelná sekce Češi v zahraničí bude pro letošek patřit Ivanu Passerovi. Začneme připomenutím restaurovaného Intimního osvětlení, jediného celovečerního filmu, který natočil v Československu, následuje výběr 7 filmů, které vznikly v zahraničí. Ivan Passer přijal naše pozvání a spolu s odborníkem na jeho tvorbu Jiřím Voráčem budou po každém snímku diskutovat s těmi, kteří na besedu a projekci zavítají. Diváci tak získají jasnou představu, kudy vede cesta autorského režiséra/cizince v americkém filmovém průmyslu.


 

Vypravěč Visconti

Úterý
17.5.2016


Programový blok Inventura, jenž představuje archivní a klasické snímky v podobě retrospektiv či kapitol z filmové historie, připomene osobnost Luchina Viscontiho, velikána italského filmu a divadla, který by v letošním roce oslavil 110. narozeniny. Budete mít možnost zhlédnout kompletní kolekci jeho čtrnácti celovečerních filmů a poslechnout si přednášku Stefanie Parigi, která o Viscontim přijede přednášet z univerzity v Římě. Více se o jednotlivých programových blocích i jejich sekcích dozvíte zde.


 

Říkali jsme vám přece, že rok uteče jako voda…

Úterý
17.5.2016


 …a tak dnešní den spatřily světlo světa webové stránky 42. ročníku LFŠ. Odhalen je tak i nový vizuál, za nímž stojí stejné duo jako loni – Štěpán Malovec a Adam Tureček. Na novém webu naleznete první informace o programu, hostech i akreditacích. Za zvýhodněných podmínek se můžete akreditovat zde. Ti z vás, jež si zakoupí celofestivalovou akreditaci do konce června, získají jako dárek digitální předplatné časopisu Respekt na jeden měsíc zdarma.

Už teď se těšíme na viděnou v UH!


 

POŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘINovinky Program Přehled programových bloků Doprovodné akce Odborný program Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Akreditace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy hostů Fotogalerie Lekce filmu Press Press akreditace Ke stažení Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


© 2015 Asociace českých filmových klubů / Všechna práva vyhrazena / Realizace nextWEB / admin