icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Partneři Press Kontakt
MENU ▼

Program LFŠ končí až sobotní nocí

Sobota 2.8., poslední den festivalu, bude letos naprosto plnohodnotná a můžete se proto ubytovat až do neděle 3.8.!!!  

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Výjimečný doku portrét Nick Cave: 20 000 dní na Zemi jednou z podzimních premiér Asociace českých filmových klubů.  

Peter Greenaway hostem LFŠ

Slavný britský režisér představí na LFŠ výběr z filmů včetně zatím posledního, multimediální přednášku i výstavu.   Více...

Zaostřeno na
španělský film

V tradiční sekci Fokus představíme různé tváře španělské kinematografie.   Více...

NOVINKY


Starý i nový mistr Peter Greenaway

Sobota
26.7.2014

 „Co všechno mohl Michelangelo dokázat, kdyby býval měl elektřinu!“ zvolal provokatér Peter Greenaway před natěšeným publikem kina Hvězda během svojí přednášky s mordýřským názvem Smrt kinematografie. Greeneway je milovník starého malířství i nových médií a oboje snoubí ve své současné tvorbě. Klasická kinematografie podle něj zemřela ve chvíli, kdy byl vynalezen dálkový ovladač, a nová kinematografie by měla existovat bez tradičního plátna, příběhu, herců a kamery. „Jak to můžeme udělat? Nevím,“ přiznal slavný režisér. „Ale než Picasso začal malovat abstraktně a než moderní hudba opustila harmonii, nikdo si takové věci taky neuměl představit.“ Peter Greenaway to ale aspoň zkouší a návštěvníkům svojí přednášky na ukázku promítl několik svých hravých filmových variací na obrazy starých mistrů.


 

Parádně pokecali s tvůrci filmu

Sobota
26.7.2014

„Jaké jsme byli publikum?“ Tak zněla jedna z otázek na Tomáše Pavlíčka po dnešní projekci jeho absolventského filmu Parádně pokecal. „Byli jste výborní,“ odpověděl spokojený režisér, někdy označován jako „woodyallenovský typ“, nejen proto, že ve svých předchozích studentských filmech hrál sám hlavní roli. V tomto snímku se jí však zhostil Vít Rohr, divadelní herec - Pavlíček chtěl do titulní role někoho málo známého. Zato postavu Karla psal, jak přiznal, přímo pro Václava Vydru, kterého chtěl ukázat v charakternější roli, než v jaké jsme ho zvyklí vídat. A jak probíhal výběr hudby? „Vybral jsem lokální pardubické kapely, které mám rád, protože to je osobní film.“ Debaty se účastnil i Vít Rohr a producent snímku Tomáš Michálek.


 

Sado maso s Jamesem Frankem

Sobota
26.7.2014

Projekt Jamese Franca a Travise Mathewse Interiér. Leather Bar. se řídí pravidlem, že simulovaná soulož ve filmu je dobrá leda tak pro ořezávátka z romantických komedií. Metadokument o SM gay radovánkách nabízí alternativu ke ztraceným 40 minutám Friedkinova Na lovu. „Tvůrci herce rozdělili do skupin podle stupně jejich svolnosti, od udělám cokoli, po nebudu se ani líbat,“ řekla během úvodu filmu Eva Chlumská, která se spolupodílela na dramaturgii sekce Porn-art.


 

Zmrzlina z Hradiště se nerozteče

Sobota
26.7.2014

Umělci ocenění na 40. Letní filmové škole si odvezou vskutku originální trofej – dvaatřiceticentimetrový porcelánový kornout točené zmrzliny z dílny designérů Štěpána Malovce a Adama Turečka. A to včetně do detailů promyšleného pouzdra – bílé krabice s perleťovými odlesky s logem LFŠ a s kulatým otvorem uprostřed víka, přesně na vložení zmrzlinového kornoutu. Cenu je tak možné bezpečně uložit, převážet i hrdě vystavit. Kdo by nechtěl dostat za svou práci sladkou odměnu? Navíc se skvěle drží v ruce a nikdy se nerozteče!
Nová podoba Výroční ceny Asociace českých filmových klubů i nová loga AČFK a Filmovky jsou součástí vizuálního stylu, který dále rozvíjí osvěžující zmrzlinové téma. Nový vizuál vzešel z výběrového řízení, na jehož realizaci se podílela Unie grafického designu


 

Zprávy z Letní filmové školy Uherské Hradiště: Den 1

Sobota
26.7.2014

Letošní lákadla líčí Radana Korená, ředitelka festivalu, Iva Hejlíčková, programová ředitelka, a Jan Jílek, hlavní dramaturg. Trávníky jsou plné návštěvníků, kteří zrovna nesedí v kinech, a zpoza rohů vykukuje Frankova hlava. Sledujte Zprávy z LFŠ, budou tu každý den!


 

Promítni si sám

Sobota
26.7.2014

V Redutě se dnes konala první z přednášek, které pro Filmovku přichystal Národní filmový archiv. Představila historickou i současnou techniku, nezbytnou pro filmový a zvukový záznam a projekci. Jiří Forejt a Alexandra Lipovská z NFA nejdřív vysvětlili, jak jejich instituce pomáhá se vzděláváním širší veřejnosti. Pak přišla na řadu praktická ukázka, kterou vedli František Týmal a Jan Kulka z projektu Kinoaparát.cz. Návštěvníkům společně interaktivním způsobem například předvedli, jak v samotném základu funguje a vyvíjela se projekce. Taky vysvětlili, v čem spočívá filmová iluze pohybu nebo kudy vedla spletitá cesta vývoje filmové techniky.


 

Jednodenní akreditace na sobotu 26. 7. vyprodány!

Sobota
26.7.2014

Milí návštěvníci Letní filmové školy, velmi nás těší váš zájem, který se projevil mimo jiné vyprodanými jednodenními akreditacemi na dnešní den...


 

V hlavní roli Filmovka

Pátek
25.7.2014


První letošní vernisáž, která proběhla v horkém pátečním odpoledni před kinem Hvězda, slavnostně zahájila ředitelka LFŠ Radana Korená. Výstava fotografií uspořádaná k jubilejnímu 40. ročníku hraje na sentimentální notu – připomíná úplné počátky festivalu, kdy se tento svátek cinefilů ještě nekonal v Uherském Hradišti, a postupuje k posledním ročníkům, které má většina stálých návštěvníků ještě v živé paměti. Snímky zachycující kromě známých tváří zejména nepřekonatelnou festivalovou atmosféru doplňuje text, z něhož se dozvíte například počty návštěvníků nebo prezentovaný program. Zároveň si můžete připomenout vývoj vizuálu nejen samotné LFŠ, ale i Filmových listů, které vycházejí už 25 let. Výstava pokračuje ve foyer kina Hvězda fotografiemi Jindřicha Štreita, Karla Cudlína nebo Michala Stránského. Schválně, na kolika snímcích se najdete?


 

Osvěžení krátkým filmem

Pátek
25.7.2014

Stan časopisu Respekt nabízí každý den od 17, 19 a 21 hodin jedno z pěti přibližně půlhodinových pásem krátkých filmů španělské provenience. Pro Letní filmovou školu je sestavil tým iShorts, který v českých kinech už delší dobu pořádá tématické večery kraťasů.
Taky některá z pásem na Filmovce mají jednotící linii. Například série miniaturních hororů, na kterou jsou dramaturgové obzvláště hrdí. Krom těch se ale můžete přijít od hutnějších celovečerních děl odreagovat třeba drobnou animovanou hříčkou o prodejci kouzelného kouře, který svým příjezdem změní a značně osvěží život ospalého městečka. A ještě si něco málo přivydělá.


 

Němé filmy načala Svůdná kouzelnice

Pátek
25.7.2014

Letošní LFŠ začala stylově, první filmovou projekcí byl totiž černobílý němý snímek z roku 1924 Svůdná kouzelnice. Film o novodobé Kirké, která v mytických dobách měnila muže svou magií ve vepře, natočil režisér Robert Z. Leonard. Příběh nezávislé a nekontrolovatelné Cecilie Brunnerové (Mae Murrayová), na každém kroku obklopené muži, charakterizuje především nezávaznost až zhýralost života amerických 20. let. S emocionální vyhroceností filmu skvěle korespondoval hudební doprovod kapely Ghost of You, bez kterého by snímek mohl působit pateticky. Projekci uvedla slovem Iva Hejlíčková, samotnou Kouzelnici pak filmový historik Věroslav Hába.


 


POŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘI


FOTOGALERIE


Znělka


POČASÍ ZÍTRA


Neděle - 27.7.2014
minimum
maximum
17°C
29°C
Počasí Meteocentrum

Novinky Program Denní program Přehled cyklů Doprovodné akce Odborný program Summer Film Camp Kaktus Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy v médiích Ohlasy hostů Fotogalerie Zprávy z LFŠ Soutěž LFŠ v obrazech Archiv Press Press akreditace Ke stažení Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


Všechna práva vyhrazena / © 2013 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin