icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Obchod Partneři Press Kontakt
MENU ▼

Levnější akreditace!

Až do 30. června jsou k dispozici (nejvýhodnější) včasné akreditace. Více...

Julie Taymor

Talentovaná americká režisérka (Frida, Titus, Bouře,...) poctí návštěvou LFŠ. Více...

Fokus: Filipíny

Letošní Fokus se zaměří na exotickou asijskou kinematografii. Více...

Emília Vášáryová

První dáma slovenského filmu hostem LFŠ. Více...

NOVINKY


Alejandro Eduardo Goic 

Pondělí
27.6.2016

Velmi nás těší přislíbená účast tohoto chilského herce, spisovatele i divadelního režiséra, jenž působí také jako profesor dramatických umění. Alejandro Eduardo Goic ztvárnil řadu charismatických rolí, mezi nimiž vyniká postava argentinského homosexuálního malíře Jorgeho Larca v biografickém dramatu o životě Marii Luisy Bombalové. Více o hostech LFŠ zde.


 

Blíží se konec včasných akreditací

Pondělí
27.6.2016

Blíží se konec června, tedy období, do kdy mají návštěvníci možnost zakoupit cenově zvýhodněnou akreditaci na všech devět festivalových dnů za 1 350 Kč. Letos k ní získají jako bonus digitální předplatné časopisu Respekt na jeden měsíc zdarma.


 

William Shakespeare

Neděle
26.6.2016

V rámci Zvláštního uvedení vzdáme poctu Williamu Shakespearovi. Výročí legendárního anglického dramatika si Letní filmová škola připomene napříč celým programem. Vedle výběru filmů, které dokládají nesčetné způsoby, jakými se lze jeho díla uchopit při převodu na filmové plátno, přivítá LFŠ i předního odborníka na tvorbu Williama Shakespeara pana Martina Hilského.


 

Spektrum ve znamení nezávislého filmu

Neděle
26.6.2016

Programový blok Spektrum představí směr současného artového filmu „mumblecore“, který se zrodil v USA v roce 2003. Tento termín označuje skupinu nízkorozpočtových či bezrozpočtových filmů. Výběr snímků prezentovaných na LFŠ pokryje všechny zásadní žánry současného amerického opravdu nezávislého filmu. Více informací zde.


 

Julie Taymorová na LFŠ!

Sobota
25.6.2016

Letošní rok uvítáme významného hosta, americkou režisérku Julii Taymorovou. Filmový svět oslnila svou biografií Frida (2002). Stejně pozoruhodné jsou ale i její shakespearovské adaptace Titus (1999), Bouře (2010) a divadelní Sen noci svatojánské (2014). Další hosty, kteří k nám zavítají, naleznete zde.


 

Fokus se zaměří na filipínskou kinematografii

Sobota
25.6.2016

Program Fokusu bude tradičně dělen do podsekcí, jejichž dramaturgická skladba má za cíl představit různé žánry filipínské kinematografie: tvorbu klasika Lina Brocky, téma filipínského heroismu i současný filipínský art. Více o tomto programovém bloku naleznete zde.


 

Studenti na LFŠ

Pátek
24.6.2016


Loni zavedený model „retrospektiv“ začínajících tvůrců, kteří právě dostudovali či stále studují filmovou školu v Česku či na Slovensku, bude pokračovat také letos. Šestice tvůrců (např. Michaela Poláková, Václav Huleš, Martin Hnát a další) přijede na Letní filmovou školu své filmy osobně uvést. Studentské tvorbě se bude věnovat i Studentský maraton 2016, který připravuje AČFK společně s hlavním partnerem RWE a Českou televizí.


 

O Fokusu na filipínské půdě

Pátek
24.6.2016

Včera se uskutečnila II. tisková konference LFŠ. A protože je jeden z programových bloků - Fokus - zaměřen na Filipíny, nemohla se konat nikde jinde, než na Velvyslanectví Filipínské republiky.


 

Přednášky a besedy

Pondělí
20.6.2016


Besedovat za námi přijedou odborníci z římských univerzit - Stefania Parigi a Mattia Cinquegrani. O cinematizaci televize si budeme povídat například s Terezou Polachovou z HBO. Tím ale zdaleka nekončíme. Odborný program přinese řadu dalších besed a přednášek.


 

Workshop s van der Baschem

Pondělí
20.6.2016


Kanadský výtvarník Kurt van der Basch se jako kreslíř podílel například na filmech Star Wars: Síla se probouzí, Atlas mraků či Dítě číslo 44. Výběr ze svých autorských storyboardů představí van der Basch v rámci výstavy v Kině Hvězda. Na co dalšího se můžete v rámci této zajímavé návštěvy těšit, naleznete zde.


 


POŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘINovinky Program Přehled programových bloků Doprovodné akce Odborný / Industry program Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Akreditace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy hostů Fotogalerie Lekce filmu Press Press akreditace Ke stažení Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


© 2016 Asociace českých filmových klubů / Všechna práva vyhrazena / Realizace nextWEB / admin