icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Partneři Press Kontakt
MENU ▼

Program LFŠ končí až sobotní nocí

Sobota 2.8., poslední den festivalu, bude letos naprosto plnohodnotná a můžete se proto ubytovat až do neděle 3.8.!!!  

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Výjimečný doku portrét Nick Cave: 20 000 dní na Zemi jednou z podzimních premiér Asociace českých filmových klubů.  

Peter Greenaway hostem LFŠ

Slavný britský režisér představí na LFŠ výběr z filmů včetně zatím posledního, multimediální přednášku i výstavu.   Více...

Zaostřeno na
španělský film

V tradiční sekci Fokus představíme různé tváře španělské kinematografie.   Více...

NOVINKY


Jednodenní akreditace na sobotu 26. 7. vyprodány!

Sobota
26.7.2014

Milí návštěvníci Letní filmové školy, velmi nás těší váš zájem, který se projevil mimo jiné vyprodanými jednodenními akreditacemi na dnešní den...


 

V hlavní roli Filmovka

Pátek
25.7.2014


První letošní vernisáž, která proběhla v horkém pátečním odpoledni před kinem Hvězda, slavnostně zahájila ředitelka LFŠ Radana Korená. Výstava fotografií uspořádaná k jubilejnímu 40. ročníku hraje na sentimentální notu – připomíná úplné počátky festivalu, kdy se tento svátek cinefilů ještě nekonal v Uherském Hradišti, a postupuje k posledním ročníkům, které má většina stálých návštěvníků ještě v živé paměti. Snímky zachycující kromě známých tváří zejména nepřekonatelnou festivalovou atmosféru doplňuje text, z něhož se dozvíte například počty návštěvníků nebo prezentovaný program. Zároveň si můžete připomenout vývoj vizuálu nejen samotné LFŠ, ale i Filmových listů, které vycházejí už 25 let. Výstava pokračuje ve foyer kina Hvězda fotografiemi Jindřicha Štreita, Karla Cudlína nebo Michala Stránského. Schválně, na kolika snímcích se najdete?


 

Osvěžení krátkým filmem

Pátek
25.7.2014

Stan časopisu Respekt nabízí každý den od 17, 19 a 21 hodin jedno z pěti přibližně půlhodinových pásem krátkých filmů španělské provenience. Pro Letní filmovou školu je sestavil tým iShorts, který v českých kinech už delší dobu pořádá tématické večery kraťasů.
Taky některá z pásem na Filmovce mají jednotící linii. Například série miniaturních hororů, na kterou jsou dramaturgové obzvláště hrdí. Krom těch se ale můžete přijít od hutnějších celovečerních děl odreagovat třeba drobnou animovanou hříčkou o prodejci kouzelného kouře, který svým příjezdem změní a značně osvěží život ospalého městečka. A ještě si něco málo přivydělá.


 

Němé filmy načala Svůdná kouzelnice

Pátek
25.7.2014

Letošní LFŠ začala stylově, první filmovou projekcí byl totiž černobílý němý snímek z roku 1924 Svůdná kouzelnice. Film o novodobé Kirké, která v mytických dobách měnila muže svou magií ve vepře, natočil režisér Robert Z. Leonard. Příběh nezávislé a nekontrolovatelné Cecilie Brunnerové (Mae Murrayová), na každém kroku obklopené muži, charakterizuje především nezávaznost až zhýralost života amerických 20. let. S emocionální vyhroceností filmu skvěle korespondoval hudební doprovod kapely Ghost of You, bez kterého by snímek mohl působit pateticky. Projekci uvedla slovem Iva Hejlíčková, samotnou Kouzelnici pak filmový historik Věroslav Hába.


 

Britský sociální film, který pobaví

Pátek
25.7.2014

Považujete britský sociální film za synonymum deprese? Že to vždycky neplatí, ukázal hned první kousek, který se promítal na letošní Filmovce v rámci velkého představení tohoto ostrovního žánru. Down Terrace natočil před pěti lety jako svůj debut Ben Wheatley, který od té doby stal miláčkem britské nezávislé scény a na kontě má už čtyři velmi zvláštní a různorodé snímky. Pestré je i Down Terrace, v němž najdete i prvky gangsterky nebo muzikálu.
“Wheatley se umí pohybovat na hraně realismu a absurdity a okamžiky hrozby mísí s groteskou,” chválil režiséra David Tucker, host LFŠ a odborník, který bude mít na Filmovce o britském sociálním filmu i přednášku. Zatímco Down Terrace natočil Wheatley za pouhých 6000 liber s kamarády, kteří se stopkami kontrolovali, aby se žádná scéna nefilmovala déle než dvacet minut, teď připravuje už adaptaci románu J. G. Ballarda Věžák s Tomem Hiddlestonem. “Nemůžu se dočkat,” těší se na novinku nejen David Tucker.


 

Tři, dva, jedna… začínáme!

Pátek
25.7.2014

Přípravy se dovršily, poslední úpravy kinosálů se doladily, návštěvníci se sjíždí do Uherského Hradiště. Dnes startuje jubilejní 40. ročník Letní filmové školy! Těšte se na filmové zážitky, koncerty, divadla, přednášky, spoustu zábavy, nové přátele a krásné počasí. Uherské Hradiště bude příštích devět dní dýchat filmovou atmosférou, vzrušující přítomností hvězd naší a zahraniční kinematografie i domácí hudební scény. Režiséři Peter Greenaway, Sean Ellis, Agustí Villaronga, muzikanti Dan Bárta, Priessnitz, Zrní… To jsou jen některá jména hostů Filmovky, které tu letos můžete čekat. Filmový ráj roku 2014 je tady!

Nově si můžete letos na Filmovce stáhnout do chytrého telefonu mobilní aplikaci App4Fest s programem, informacemi o filmech, novinkami a dalšími funkcemi. Aplikace je dostupná zdarma pro platformy Android na Google Play a iOS na App Store. Kromě toho bude v průběhu LFŠ k dispozici všem návštěvníkům systém sdílených kol – Rekola. Kola se půjčují a vrací pomocí mobilní aplikace či SMS, více se dozvíte ve stánku naproti kinu Hvězda nebo na www.rekola.cz. Ve stánku FLOP taktéž před Hvězdou si můžete zapůjčit piknikovou deku za zálohu 300 Kč, hodit se bude i další novinka – úschovna ve Slovácké búdě u Sportovní haly, kde si můžete přes den nechat věci jen za 25 kaček.


 

Akreditujte se na letošní LFŠ, začínáme za chvíli

Středa
23.7.2014

Počty akreditací stoupají, kapacity se pomalu plní, proto se akreditujte, ať letošní filmovku nepromeškáte. Akreditační formulář najdete zde. Celý tým festivalu už je v prosluněném Uherském Hradišti a moc se na vás všechny těšíme!

Výdej akreditací účastníků probíhá ve foyer kina Hvězda. Provoz: 8:00–22:00 (1. den LFŠ 8:00–23:00).
 


 

Cinema Royal na LFŠ!

Úterý
22.7.2014

Čtvrtek 31. července a pátek 1. srpna budou v Uherském Hradišti patřit zážitkovým projekcím. Diváci, kteří si zakoupí vstupenky na projekt Cinema Royal nebudou do poslední chvíle vědět, kde se projekce uskuteční ani jaký film je čeká.
Mechanismus Cinema Royal je vždy identický. Po registraci do elektronického newsletteru na www.cinemaroyal.cz dostanou příjemci několik e-mailů s informacemi o termínu, vhodném oblečení (tvz. dress code) a místě srazu spolu s indiciemi, které napovídají, jaký film mohou očekávat. S dalšími nápovědami se pak diváci mohou setkat na facebookovém profilu Cinema Royal. Každý večer zahajuje performance, která divákům naživo evokuje scény spojené s filmem. Po skončení samotného promítání následuje přímo v prostorách akce hudební večírek, vždy navazující tématem, stylem a charakterem k promítanému filmu.
Vstupenky na projekci v Uherském Hradišti je možné zakoupit přímo na pokladně kina Hvězda a během Letní filmové školy (25. 7. - 2. 8.) v Informačním centru před kinem Hvězda. Cena vstupenky je 390 Kč. Projekce 31. července i 1. srpna začínají shodně ve 21:30.

V oblasti Uherského Hradiště, Zlínský kraj, byl dnes v noci opakovaně pozorován neidentifikovatelný létající objekt doprovázený jasnými světly. Zaznamenaná aktivita proběhla v prostoru třídy E, 750 metrů AGL. Svědci z řad civilního obyvatelstva o objektu světlé barvy shodně vypověděli, že v nepravidelných intervalech měnil směr, rychlost a intenzitu světla. Očekáváme instrukce. --- pplk. Vladimír Talíř, vzdušné síly AČR 
 


 

Kompletní filmový program LFŠ je i na serveru ČSFD

Pondělí
21.7.2014

Denním programem filmovky můžete listovat na těchto webových stránkách a nově také na známém filmovém serveru ČSFD, kde najdete množství informací, komentářů, hodnocení a materiálů k promítaným filmům. Odkaz naleznete zde


 

Party hard - každý večer v Šapitó Kabinetu Múz

Neděle
20.7.2014

Pro ty, co chtějí programem LFŠ proklouznout až do rána, máme Šapitó Kabinetu Múz s každodenními party, tančírnami a svělými domácími DJ´s (Floex, Ventolin, Disjockejové...) a VJ projekcemi. Nalaďte se na party a užijte si filmovku do vyčerpání! Podrobný party program zde


 


POŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘI


FOTOGALERIE


Znělka


POČASÍ ZÍTRA


Neděle - 27.7.2014
minimum
maximum
17°C
29°C
Počasí Meteocentrum

Novinky Program Denní program Přehled cyklů Doprovodné akce Odborný program Summer Film Camp Kaktus Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy v médiích Ohlasy hostů Fotogalerie Zprávy z LFŠ Soutěž LFŠ v obrazech Archiv Press Press akreditace Ke stažení Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


Všechna práva vyhrazena / © 2013 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin